Milan Kounovský

Milan Kounovský se narodil ve znamení Lva v Rakovníku, kde doposud žije a pracuje.

Od roku 1972 do roku 1978 navštěvoval LŠU výtvarný obor, kde byl žákem rakovnického akademického malíře Vladimíra Váchy.

Po roce 1989 začal kreslit pro místní týdeník OF Rakofórum a také v roce 1990 vstoupil do České unie karikaturistů, z které v roce 2002 vystoupil. Hned v roce 1990 začal spolupracovat s novinářským esem, panem Janem Petránkem z LIDOVÝCH NOVIN. Poté se jeho kresby a ilustrace začaly objevovat i v dalších tiskovinách, jako např.: DENNÍ TELEGRAF (METROPOLITAN), MLADÁ FRONTA DNES, DENÍK ŠÍP, AHA, LIDOVÉ NOVINY, SVOBODNÉ SLOVO, ČS. PROFIT, REPORTÉR, AUTOMOBIL, TRAVELER INFOSERVIS, FOTBAL, GÓL, PELOTON, HATTRICK, DUKLA SPORT, GOLF DIGEST, FINANCIAL REVIEW, KUK, ŠKRT, NOVÝ DIKOBRAZ, MAGAZÍN DIKOBRAZU, NOVÝ ČAS (SLOVENSKO), RAPORT, RAKOVNICKO, RAKOFÓRUM, TV STAR, STADION a bez souhlasu autora REPUBLIKA.

Deset let kreslil pro deník BLESK. Nyní již 15 rokem spolupracuje s měsíčníkem pro dopravce DOPRAVA A SILNICE. 10 let byl dvorním kreslířem deníku SPORT, kde se věnoval také kresbě komiksů. Pravidelně kreslí do deníků E15, Deník, Pět plus dva a pro časopisy Svět motorů, Hattrick, Gól, Dukla - Sport a další.

Mimo to také kreslí obrázkové MMSky pro T-MOBILE a O2. Také tvoří firemní loga a reklamní kresby.

Ilustroval dvě knihy Václava Upíra Krejčího (RA-UP-OEZIE, BEZCELER), knihu Jana Lukáše (AFORISMY III) a veselé politické vzpomínky Zdeňka Šarapatky (JAK JSEM SE BAVIL V POLITICE). Také ilustroval čtyři knihy fejetonů Karly Krátké, Sport a jak to bylo od Rudolfa Duška, Názory a vize kterou napsal David Rath a dodal ilustrace do knihy Sametový příběr rakovnické revoluce kterou sepsal Sláva Pilík.

Jeho kresby se objevovaly i v pražské SAZKA ARÉNĚ při zápasech hokejistů SLAVIE PRAHA. Originály či kopie jeho karikatur vlastní spousta sportovců, politiků, ale i vtipně obdarovaných oslavenců. Před lety vytvořil pro deník SPORT mariášové karty s českými fotbalisty.

V roce 1993 na celosvětovém bienále sportovních karikaturistů v Italské Anconě získal stříbrnou medaili "Panathlon Clubu ANCONA".

Do dnešního dne bylo otištěno kolem 10000 kreseb, které nakreslil Milan Kounovský.